Porų auginimas

Porai yra dvimečiai augalai. Pirmaisiais metais jie išaugina stambius laiškus ir lapkočius, kurie ir yra vartojami maistui. Porai ilgai auga, todėl jų daigai dažniausiai auginami dėžutėse ar inspektuose, o į lauką persodinami ievai sužydus (maždaug gegužės viduryje). Porai sodinami juostomis per 60 cm viena nuo kitos, eilė nuo eilės per 20 cm, o tarp daigų 15 cm. Prieš persodinant porų daigus, galima trečdaliu patrumpinti daigo viršūnę, ypač jeigu, daigai yra peraugę. Taip pat šiek tiek galima nugnybti ir šakneles. Pasodinus reikia gausiai palaistyti ir laistyti kiekvieną dieną, kol daigeliai gerai prigyja,

Svarbiausias priežiūros darbas – tarpueilių purenimas ir kaupimas. Porams tinka kaupimas, nes tuomet užauginama daug ilgesnė baltoji dalis. Kaupiant reikia stengtis neužžerti per daug žemių ant pačio augalo, nes tuomet žemių pateks į pačio augalo lapkotį ir jos įaugs.

Porai nuimami vėlai rudenį, nes jiems šalčiai nekenkia. Galima laikyti rūsyje susmeigus į smėlį arba šiltnamyje šiek tiek pridengus.

Parašykite komentarą

error

Patinka šis tinklaraštis? Pasidalink:)