Daigų sodinimas

Ilgo augimo laikotarpio daržovės tokios kaip pomidorai, paprikos, baklažanai, kopūstai, salierai ir kt. sodinamo daigais. Juo geriau užauginti daigai ir juo tinkamiau jie pasodinti, tuo geresnio derliaus galima tikėtis. 

Daržovių daigai dažniausiai sodinami eilėmis ir tokiais atstumais, kad augdami vienas kito nestelbtų. Todėl kiekvienai daržovių rūšiai ir net veislei sodinimo atstumai skirtingi. Geriausia vadovautis ant sėklų pakuotės nurodytomis rekomendacijomis.

Sodinant daigus, reikia žiūrėti, kad sodinimui duobutės būtų pakankamo didumo ir jose laisvai tilptų daigų šaknys. Duobutėje šaknys lygiai paskirstomos, neužlenkiamos. Žemė prie šaknų gerai apspaudžiama, kad nebūtų tuštumos tarp žemės ir daigo šaknų, nes augalai negalės paimti iš žemės drėgmės ir neprigis. Kad daigai geriau prigytų, reikia palaistyti. Jeigu sodinama daigus karštą dieną ir į sausą žemę, būtinai reikia prieš sodinimą duobutę gerai palieti vandeniu ir sodinti augalus tik į gerai sudrėkintą žemę.

Pasodinus daigus ir juos palaisčius, kai vanduo susigeria, naudinga ant palaistytos vietos užberti sausų žemių. Taip apsaugoma dirva nuo plutelės susidarymo ir vandens garavimo iš dirvos.

Norint patikrinti, ar daigai gerai pasodinti, reikia, paėmus už lapelio, daigą lengvai truktelėti į viršų. Gerai pasodintas daigas lengvai iš žemės neišsitraukia.