Pomidorų daigų auginimas

Pomidorai yra labai vertinga daržovė, turinti daug svarbių ir būtinų žmogaus organizmui medžiagų: angliavandenių, mineralinių druskų, organinių rūgščių, vitaminų C, B ₁ , B ₂ , PP ir kitų.

Pomidorai yra šiltų kraštų augalai, todėl jie gerai auga ir dera aukštesnėje temperatūroje. Nukritus temperatūrai žemiau nulio, pomidorų daigai paprastai žūva. Normaliam jų augimui oro temperatūra turi būti ne žemesnė negu 15º šilumos, o mezgant vaisiams – ne žemesnė kaip 18º  šilumos.

Nuo sėjos iki pomidorų pirmųjų vaisių išauginimo trunka 4 – 5 mėnesius. Jų vaisiai ne iš karto prinoksta, o dalimis; kartais jų nokimo laikotarpis trunka 2 – 3 mėnesius.

Daigų auginimas. Mūsų krašte pomidorai, pasėti tiesiog į dirvą ar daržą, vaisių nespėja sunokinti. Todėl jie sėjami dėžutėse ar inspektuose. Pomidorai sėjami kovo antroje pusėje. Jų sėklos gana smulkios: 1 g telpa 250-300 sėklų. Sėklos išbarstomos arba išdėliojamos po vieną į dėžutę ar inspektą ir lengvai įspaudžiamos į žemę. Sėklos pradeda dygti po 4-7 dienų. Po 10-15 dienų daigeliai pradeda leisti tikruosius lapelius. Čia daigeliams yra per ankšta ir juos reikia persodinti (pikiuoti). Daigai persodinami į didesnį inspektą ar dėžutę, geriausia eilėmis per 10 cm ir daigas nuo daigo per 5 cm. Daigai sodinami į smaigeliu padarytas skylutes iki sėklaskiltinių lapelių, prieš tai nugnybus trečdalį pagrindinės šaknelės. Po 15-20 dienų pomidorų daigai paauga ir persodinami antrą kartą; sodinami eilutė nuo eilutės ir daigas nuo daigo per 10 cm. Daigai persodinami su visomis žemėmis ant šaknų dviem centimetrais giliau, negu prieš tai augo.

Kiekvieną kartą persodinti daigai gerai palaistomi kambario temperatūros vandeniu, jeigu dienos saulėtos, kol daigai prigyja, padaromas pavėsis. Daigams prigijus, šiltomis, saulėtomis dienomis daigai pratinami prie lauko sąlygų: iš pradžių vidudienį, o vėliau ir visai dienai išnešami į šiltnamį. Kiek vėliau, kai naktys šiltesnės, ir numatant, kad nebus šalnos, galima daigus nepridengtus palikti ir nakčiai.

 

4 komentarai apie “Pomidorų daigų auginimas”

  1. Pomidorams, kaip ir daugumai daržovinių augalų, būtina, kad šaknys gautų pakankamai oro ir laistant nesikauptų lovelio dugne vanduo, todėl reikia juos sodinti į tokius indus, dėžutes ar lovelius, kuriose būtų skylutės.

   1. Pasodinau šiandien lovely pomidorus, uždengiau maistine plėvele kad sudaryčiau šiltnamio efekta..
    Ar gerai padariau? Jeigu gerai ar reikia maistinėje plėvelėje padaryti skylučiu? Kas kiek dienu laistyti pomidoriukus?

    1. Uždengdami gerai padarėte:) Skylučių padaryti nebūtina, tačiau reikia keletą kartų per dieną, nuimti plėvelę ir leisti žemei „pakvėpuoti”. Jeigu žemė į kurią sodinot sėklas pakankamai buvo sudrėkinta, tai paprastai drėgmės užtenka iki pomidorams sudygstant. Galima kartais su purkštuku supurkšti žemę. Kai išdygsta daigeliai, reikia nuimti plėvelę ir palaistyti. Laistyti kas 3-4 dienas, arba jei matot, kad trūksta drėgmes, pradeda vysti, galima ir dažniau.

Parašykite komentarą

error

Patinka šis tinklaraštis? Pasidalink:)